O nas

 • Zmodyfikowano: 29.06.2018, 14:36:09.

ITU-ITC powstało w 2002 roku, jako jedno z 26 centrów szkoleniowych technik internetowych rodzących się na świecie z inicjatywy Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej - ITU (International Telecommunication Union). Od początku prowadzimy specjalistyczne kursy z dziedziny sieci teleinformatycznych i ochrony informacji.
W ramach naszego centrum została utworzona w 2002 roku Akademia Cisco. Stąd też w naszej ofercie znajdują się kursy autoryzowane przez firmę Cisco Systems. Świadczymy także wszechstronne usługi doradcze z dziedziny sieci teleinformatycznych i ochrony informacji.
Jesteśmy związani z Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Oprócz pracy dydaktycznej i naukowej na Politechnice Warszawskiej, posiadamy praktyczny kontakt z zaawansowanymi technikami teleinformatycznymi. Część naszego personelu to inżynierowi systemowi pracujący w Cisco Systems Poland.
Sieci teleinformatyczne są naszą pasją. Nasza działalność ma wpływ na kształt współczesnych sieci - zmieniamy ich oblicze poprzez nasze innowacje potwierdzone patentami, licznymi wdrożeniami, a także setkami (!) artykułów naukowych. Nazwiska osób związanych z naszym centrum są powszechnie rozpoznawane w środowisku osób związanych z technologiami teleinformatycznymi, w tym w kręgu ekspertów zajmujących się ochroną informacji.
Nasze centrum cechuje się minimalną strukturą organizacyjną o niskim stopniu zhierarchizowania. Nasza współpraca jest oparta na wzajemnym zaufaniu oraz poziomej komunikacji i kooperacji.
Naszym głównym celem jest dzielenie się z naszymi klientami profesjonalną wiedzą i doświadczeniem.

Zespół

W skład naszego centrum wchodzi blisko 20 osób. Od samego początku pracami centrum kieruje prof. nzw. dr hab. inż. Krzysztof Szczypiorski - e-mail: K.Szczypiorski@tele.pw.edu.pl.

Sprawami organizacyjnymi jak również prowadzeniem biura zajmuje się Dorota Tomaszewska - e-mail: itu-itc@elka.pw.edu.pl - tel./fax 22 234 60 95.

Sprawami finansowymi (księgowość, faktury VAT) opiekuje się pani Bożena Kwiatkowska - tel. 22 234 6162 (uwaga: kontakt wyłącznie w zakresie finansów).

Nasi wykładowcy

Autoryzowane szkolenia Cisco prowadzą:

 • dr inż. Krzysztof Cabaj - CCNA - Routing & Switching, CCNA Security, VoIP i CCNP, e-mail: K.Cabaj@ii.pw.edu.pl
  adiunkt z Instytutu Informatyki PW, niezależny konsultant
 • mgr inż. Bartosz Dzirba - CCNA - Routing & Switching, e-mail: cnap@dzirba.com
  niezależny konsultant
 • mgr inż. Paweł Radziszewski - CCNA - Routing & Switching, CCNA Security i CCNP, e-mail: P.Radziszewski@ii.pw.edu.pl
  starszy specjalista i doktorant w Instytucie Informatyki PW, niezależny konsultant
 • mgr inż. Piotr Śmietanka - CCNA - Routing & Switching, e-mail: smietanka.piotrek@gmail.com
  pracownik i doktorant w Instytucie Telekomunikacji PW
 • mgr inż. Michał Sierpiński - CCNA - Routing & Switching, e-mail: sierpinski.michal@gmail.com
  inżynier sieciowy w Cisco Systems Poland
 • mgr inż. Łukasz Gurmiński, e-mail: lukasz.gurminski@wp.pl